Заказана скупштина аероклуба „Михајло Петровић“ Краљево , 03.12.2017. године
  1. Дана 16.12.2017.године у 18:00 часова, биће одржана статутарна и изборна седница Скупштине Аероклуба.
  2. Управни одбор предлаже следећи дневни ред:
    • Избор радних тела Скупштине
    • Упознавање са предлогом интегралног текста усклађеног Статута са новим Законом о спорту
    • Дискусија по поднетом предлогу интегралног текста усклађеног Статута са новим Законом о спорту
    • Доношење Одлуке о усвајању усклађеног Статута са новим Законом о спорту
    • Подношење извештаја о раду
    • Избор Председника и Потпредседника, Управног одбора и Надзорног одбора
    • Доношење одлуке о именовању лица овлашћеног за подношење прописане пријаве и документације код Агенције за привредне регистре
    • Текућа питања.
  3. Одлуку истаћи на место за оглашавање и на још једно видно место како би чланови били упознати.
Обележен велики јубилеј, 09.10.2017. године

У пријатној и опуштеној атмосфери у присуству наших чланова и драгих пријатеља обележили смо 90 година од оснивања аероклуба. После свечане седнице и краћег летачког програма присетили се многих успомена уз пригодан ручак и добру музику.
Делић атмосфере можете видети у нашој галерији. Имамо велики број квалитетних фотографија од којих смо приказали само део. Заинтересовани се могу јавити уколико желе да добију фотографије у пуном квалитету.

90 година клуба

Сервисна информација поводом прославе 90 година постојања и рада аероклуба „Михајло Петровић“ Краљево , 05.10.2017. године

Дана 08.10.2017. године, на спортском аеродрому у Краљеву, одржаће се свечани ваздухопловни дан поводом деведесет година постојања и рада аероклуба „Михајло Петровић“ Краљево. Летачки део програма свечаности почиње у 12:00 часова. Улаз за све посетиоце је бесплатан са препоруком доласка до 11:30 часова. У заједничком циљу безбедности посетиоца и учесника програма, Аероклуб моли све посетиоце ове манифестације да поштују мере безбедности за време боравка на спортском аеродрому.

Програм свечаности:
10:30-11:15 пријем званица,
11:15-12:00 свечана седница,
12:00-13:00 летачки програм,
13:15-15:00 свечани ручак.

Обележавање 90 година од оснивања аероклуба, 07.02.2017. године

Аероклуб Михајло Петровић из Краљева је основан далеке 1927. године. Ове године обележава значајан јубилеј. Прошло је 90 година од његовог оснивања, што га чини једним од најстаријих аероклубова у Србији.
Вечерње новости о нама.
РТВ Краљево о нама.